28 Temmuz 1993 yılında İngiltere’nin Londra şehrinde dünyaya gelen Harry Kane Çeşitli kulüplerin alt yapısında oynayarak futbol kariyerine başladı. Santrafor olarak görev yapan yıldız, 1.88 cm boyu ile güçlü bir fiziğe sahiptir. Sağ ayağını kullanan Harry Kane başarılı ve azimli bir kariyere sahiptir. Harry Kane kimdir?

Alt Liglerde Geçen Yıllar

Tottenham’ın alt yapısında oynarken birçok alt lige transfer olan Harry Kane 2001 yılından 2010 yılına kadar birçok takımda top oynadı. Alt liglerde ve profesyonel ligde geçen kariyer basamakları kendisine birçok tecrübe edinmesine vesile oldu. Harry Kane biyografi vitrininde birçok takımın adı yazsa da 2010 yılında Tottenham Hotspur’a geri dönerek profesyonel futbol hayatına buradan devam edecektir.

Altyapı Yılları

2001 yılında ilk kez Ridgeway Rovers takımının alt yapısında top oynadı. Başarılı performansı ile Arsenal tarafından keşfedilen futbolcu, Arsenal takımına alınmış oldu.  1 yıl kadar Arsenal’de forma giyen Kane, daha sonra eski takımı Ridgeway Rovers’a geri döndü. İki yıl kadar da burada top oynadıktan sonra 2004 yılında Watford takımına transfer oldu. 5 yıl kariyerine bu takımda devam eden Kane, 2009 yılında Tottenham Hotspur’a transfer oldu. Harry Kane transfer serüvenine birçok takımın alt yapılarına geçerek devam etti.

Profesyonel Hayata Geçiş

Santrafor mevkiinde görev yapan Harry Kane, 2013 yılında Tottenham’ın as kadrosuna giriş yaptı. Aynı yıl içerisinde Leicester City takımına kiralık olarak yollansa da tekrar Tottenham kadrolarına dönüş yaptı. Harry Kane kimdir?

Tottenham Yılları

Harry Kane devam eden sezonda Tottenham forması ile 43 maçta 24 gol atarak ve 2 asist yaparak harika bir performans sergiledi. Kendini geliştiren ve dünyanın birçok büyük futbol takımı tarafından beğenilen Harry Kane piyasa değeri konusunda da kendini geliştirmiş ve 35 milyon Euroluk bir değere kavuşmuştur. Tottenham Hotspur takımı ile 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunan Harry Kane milli takım forması da giymektedir.

İngiltere Milli Takımı

İngiltere milli takım forması giymeye başlayan Harry Kane 8 resmi maçta forma terletmiştir. Bu 8 maçta 3 gol atmayı başaran Kane üstün performansını burada da göstermiştir.

PAYLAŞ
Önceki yazıFutbolda VAR Nedir
Sonraki yazıGüvenli Şifre Oluşturmak

Cevap Yaz