Binance kripto para borsası, kripto para borsalarından birisi olarak, yakın zamanda kurulmuş olmasına karşın, yatırımcıların en fazla kullandığı borsalardan birisi olmayı başardı. Söz konusu borsanın bu kadar fazla tercih edilmesinin farklı nedenleri bulunurken bunlardan bir tanesi de yatırımcılara farklı kripto paralar ile işlem yapabilmesine imkan tanımasıdır.

Kripto paralar, farklı amaçlar için kullanılsa da yatırım aracı olarak daha fazla kullanıldığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bundan dolayı da yatırımcılar söz konusu para birimleriyle işlem yaparken kolaylık yaşamak ister. Söz konusu kolaylığın dışındaki en önem husus altcoinlerdir. Binance borsası da bu noktada insanların beklentilerini fazlasıyla karşılamakta ve insanların çok sayıda kripto para birimi ile işlem yapmasına olanak vermektedir. Binance kripto para borsası.

Kripto Para Yatırımları Hakkında

Kripto paraların ilki Bitcoin, son derece değerli bir yatırım aracı olarak bilinmektedir. Fakat özellikle 2007 yılının sonunda yaşanan hareketlilik, bu para biriminden daha az değerli olan çok sayıdaki altcoinlerin fiyatlarını katlamasına neden oldu ve yatırımcılar altcoinlere yöneldi. Buradaki potansiyelin büyük kripto paralardan daha fazla olduğu görüldü.

Bundan dolayı da Binance tarafından verilen hizmetlerin önemi ortaya çıkmış ve insanlar bu para borsasını daha fazla kullanmaya başlamıştır.

Binance Kripto Para Borsası

Binance Nedir? Binance kripto para borsası.

Yukarıda Binance için genel bir tanımlama yapılmıştır. Burası bir kripto para borsasıdır ve insanlar burada yüzlerce farklı kripto para birimiyle alım satım yapabilme imkanını yakalar. Söz konusu durum, yatırımcılar için son derece önemli avantajlar sağlamaktadır.

Binance bir Çin borsası olmasına karşın merkezi Hong Kong içerisinde yer almaktadır. Söz konusu durum ise Çin tarafından yapılacak olan olası kısıtlamalardan bu para biriminin etkilenmemesini sağlayacaktır. Kripto paralara yönelik olası yeni düzenlemelere karşın Malta’ya taşınma planı da yaptığı bilinmektedir. Böylece söz konusu borsayı kullanan kişilerin yaşanacak olası olumsuzluklardan etkilenmesi engellenmiş olacaktır.

Dünyanın en önemli borsalarından birisi olmayı başaran ve bu alanda ilk 5’e giren Binance, yakın zamanda ilk sıraya çıkmayı hedeflemektedir. Bunun için de çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Binance borsasının işlem hacmi, yaklaşık olarak 3 milyar dolar seviyelerindedir fakat dalgalanmalara bağlı olarak bu rakam değişiklik gösterebilmektedir. Ülkemizde yer alan borsaların işlem hacmi ise 40-60 milyon dolar civarındadır. Buradan da borsanın büyüklüğü net bir şekilde anlaşılabilir.

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

Buradaki kullanıcı sayısının fazla olmasının nedenlerinden birisi de hesap açmanın kolay olmasıdır. Binance borsası üzerinde hesap açmak son derece kolaydır ve internet kullanımı noktasında biraz bilgisi olan kişiler, zorlanmadan bunu gerçekleştirebilir.

Borsanın bunun dışında sağlamış olduğu avantajlardan bir tanesi de düşük komisyon oranıdır ki söz konusu husus son derece önemlidir. Bu borsadaki komisyon oranı sadece 1/1000’dir. Yani yatırımcılar burada yapacakları 1000 dolarlık bir işlem için sadece 1 dolar komisyon öderler ki bu da yatırımcıların buraya gelmesini sağlamaktadır.

Cevap Yaz